Villamos biztonsági felülvizsgálat
A 40/2017. (XII.4.) NGM rendelet alapján Villamos biztonsági felülvizsgálat elvégzése szükséges, mely együtt kell tartalmazza az érintésvédelmi felülvizsgálatot és műszeres méréseket, illetve az erősáramú berendezések szabványosság (tűzvédelmi) felülvizsgálatát az Országos Tűzvédelmi Szabályzat, a vonatkozó törvények, rendeletek és szabvány előírások alapján.
A helyszíni villamos biztonsági felülvizsgálatot követően a minősítő irat az MSZ HD 60364-6:2017 számú szabványsorozat előírásai szerint készül.
A felülvizsgálat gyakoriságát és szükségességét a mindenkor érvényben levő jogszabályok határozzák meg.
Általánosan, munkahelyek esetében 3 évente szükséges az ellenőrzés elvégzése és dokumentálása.
Elektromos kéziszerszámok évenkénti, időszakos érintésvédelmi ellenőrzése
A használat közben kézben tartott, illetve hálózatra kapcsolt állapotban könnyen áthelyezhető villamos készülékek, elektromos kéziszerszámnak minősülnek.
A helyszíni ellenőrzés és műszeres mérések után a minősítő irat az MSZ HD 60364-6:2017 sz. szabványsorozat, az MSZ 4851 sz. szabványsorozat és az MSZ4852 sz. szabvány előírásai szerint készül.
A kéziszerszámok évenkénti ellenőrzését és ennek dokumentálását jogszabály írja elő.
Hegesztőkészülékek időszakos érintésvédelmi felülvizsgálata
A helyszíni érintésvédelmi felülvizsgálat és műszeres mérések után a minősítő irat az MSZ HD 60364-6:2017 számú szabványsorozat, a Hegesztési Biztonsági Szabályzat, az MSZ 4851 sz. szabványsorozat és az MSZ4852 sz. szabvány előírásai szerint készül.
Hegesztő készülékeken az időszakos ellenőrzéseket a 143/2004 (XII.22.) GKM rendelet mellékleteként kiadott Hegesztési Biztonsági Szabályzat értelmében évente kell elvégezni, melyet minimum középfokú végzettségű és felülvizsgálatra jogosult szakember végezhet el.
Kérdése van? Írjon!
Üzenet ablak
Kérdése van? Tegye fel, munkatársunk válaszol!